Meşhur Aşçılar Yılın Altın Pastasını Pınar Labne ile Yarattı

Meşhur Aşçılar Yılın Altın Pastasını Pınar Labne ile Yarattı

Antalya Şefler Birliği tarafından düzenlenen III. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması Pınar'ın Ana Sponsorluğunda 19-22 Ocak 2011 tarihleri arasında Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Pınar Labne ile Yılın Altın Pastası
Pınar Labne sponsorluğunda gerçekleştirilen Yılın Altın Pastacısı Yarışması'nda yarışmacılar Pınar Labne ile birbirinden lezzetli pastalar hazırladılar. Pınar Labne ile hazırlanan pastalar katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı. Yılın Altın Pastacısı Yarışması'nı Pınar Labne ile hazırlanan Organik Dağ Çileği Pastası ile Ercan Sütçü ve ekibi kazandı.

Pınar'dan Genç Aşçılara Destek
Pınar, Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri Yarışması ile Üniversiteler Arası Yemek Yarışması'nda genç aşçılara destek verdi. Turizm Meslek Okulları kategorisinde birinciliği Yeniçağa Turizm Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile Tarsus Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi paylaştı. Üniversiteliler kategorisinde Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu öğrencileri birinciliği kazandı.
Pınar Balık, Pınar Karides, Pınar Tereyağı ve Pınar Krema ürünleri ile yarışan genç aşçılara yarışma sonunda gerçekleştirilen törende sertifikaları ve ödülleri Pınar yetkilileri tarafından takdim edildi.

Tüm Türkiye'deki 4 ve 5 yıldızlı oteller ile 1. Sınıf Tatil Köyleri'nin Mutfak Şefleri'nin, Sous Chefleri'nin ve alt departmanlarının bireysel/takım şekilde katılımı ile gerçekleştirilen Altın Kep Aşçılar Yarışması, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve dünya genelinden 13 ülkeden gelen Michelin Yıldızlı şefler ve derneklerinin katılımı ile 5000 metrekarelik bir alan içerisinde yapıldı.

3 gün süreyle yaklaşık 2.000 aşçının katılımı ile toplam 11 dalda gerçekleştirilen Altın Kep Aşçılar Yarışması'nda, Yılın Altın Pastacı Yarışması, Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri Yarışması ve Üniversiteler Arası Yemek Yarışması kategorilerinde Pınar sponsorluğunda yarışan aşçılar Pınar'ın Labne ve Balık ürünleri ile yemeklerini hazırladılar.

Aşçı ve ziyaretçilere Pınar Labne ile hazırlanmış profiterol, Pınar Ayran, Pınar Su ve Pınar Meyve Suyu çeşitlerinin tadımı gerçekleştirildi. Yoğun ilgi ile karşılanan organizasyona bu yıl 50.000'in üzerinde ziyaretçi katıldı.

Resim altı 1. Turizm Meslek Okulları kategorisinde birinciliği Yeniçağa Turizm Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile Tarsus Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi paylaştı.

Resim altı 2. Üniversiteliler kategorisinde Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu öğrencileri birinciliği kazandı.

 

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27