21 Mayıs Dünya Süt Günü

Değerli medya mensubu dostumuz,

Türkiye'yi 1975 yılında ilk defa uzun ömürlü sütle tanıştıran ve süt seköründe liderliğini sürdüren Pınar Süt, 21 Mayıs Dünya Günü'nüzü kutlar.

Besinsel açıdan ‘mükemmel gıda' olarak nitelendirilen süt, insan sağlığı açısından şüphesiz büyük önem taşıyor. Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağı olan süt, içerdiği protein, vitamin ve minerallerle zihinsel gelişimde de önemli rol oynuyor.
Süt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve tüketimin artmasını teşvik etmek amacıyla her yıl 21 Mayıs tarihi "Dünya Süt Günü" olarak kutlanıyor. Birleşmiş Milletler Uluslararası Sütçülük Federasyonu'nun 1956 yılında bütün üye ülkelerde kutlanması kararı aldığı "Dünya Süt Günü", 1991 yılında ülkemizde de kabul edildi. 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nün içinde bulunduğu 21 - 28 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta da ‘Süt Haftası' olarak kutlanıyor.

Bugün, yıllık kişi başına içme sütü tüketimi Avrupa Birliği ülkelerinde 89 kg, Avustralya'da 107 kg, ABD'de 83 kg düzeyinde. Bu rakam Türkiye'de ise 26 kg civarında seyrediyor. Türk halkının en sevdiği süt markası Pınar Süt olarak, Dünya Süt Günü ve Haftası aracılığıyla toplumumuzu süt tüketimi hakkında bilinçlendirmek, sağlık için çok değerli bu içeceğin içilmesini teşvik etmek için farklı çalışmalara imza atıyoruz.

Bu bağlamda toplumumuzun kanaat önderliği görevini üstlenen basın mensubu dostlarımızın da desteğini rica ediyoruz. 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nü kutlamak ve bu değerli gıdanın insan sağlığındaki önemi hakkında halkımızı bilinçlendirmek konusunda yardımınızı istiyoruz. Uygun gördüğünüz takdirde programınızda sütün sağlık açısından önemine dikkat çekerek, "Sağlığınız için, günde iki bardak süt içmeyi ihmal etmeyin" gibi süt tüketimini teşvik edici anonslara yer verebilirseniz, sağlıklı toplumlar için vazgeçilmez bir içecek olan süt konusunda farkındalığı arttırmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal vatandaşlık bilinciyle bize destek olacağınıza inanıyor, ilginiz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Pınar Süt

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27