Minik ressamlar iş başında 33.Pınar Çocuk Resim Başlıyor

Bu yıl 33. kez gerçekleştirilecek Pınar Resim Yarışması’nın teması "Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum" olarak belirlendi. Çocukları, süt içerek sağlıklı büyüdüklerini resimle anlatmaya davet eden yarışmanın son başvuru tarihi 28 Nisan.

Türkiye’nin öncü ve lider gıda markası Pınar’ın 33 yıldır düzenlediği geleneksel Pınar Resim Yarışması başlıyor. Öğrencilere resim sanatını sevdiren ve yetenekli çocukların kendilerini geliştirmelerine imkan veren Pınar Resim Yarışması’nın bu yılki teması ‘Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum’ olarak belirlendi.

40 yılı aşkın süredir çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine destek olan ürünler geliştiren Pınar, ’Her şey çocuklarımız için‘ sosyal vatandaşlık anlayışıyla 27 yıldır Pınar Çocuk Tiyatrosu, 33 yıldır Pınar Çocuk Resim Yarışması sosyal projeleriyle bir yandan çocukların zihinsel-bedensel gelişimine destek olurken, diğer yandan kişisel gelişimlerine de katkıda bulunmayı hedefliyor. 

Bu çerçevede Türkiye’deki bütün ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmada, çocuklardan dünyalarını ve süt içerek sağlıklı büyüdüklerini resimle anlatmaları isteniyor. 

Başvuru için son gün 28 Nisan 
Yarışmaya 6-14 yaş arasındaki yarışmacılar, 25 cmx35 cm veya 35 cmx50 cm ölçülerinde resim kâğıdına, her türlü resim ve boya malzemesiyle (sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.) yapılmış resimleriyle katılabilecek. Her okul ve öğrenci, istediği sayıda resimle 28 Nisan tarihine kadar yarışmaya başvurabilecek. 

Pınar Resim Yarışması’nda jüri değerlendirmesi sonucu seçilecek toplam 23 öğrenci, Pınar Sanat Haftası’nda Ressam Prof. Ergin İnan ve ekibi yönetiminde, 5 gün boyunca İstanbul’da sanatla iç içe zaman geçirecek. 

Yarışmada dereceye giren 23 öğrenciye profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası ve iPad mini hediye edilecek. Pınar Sanat Haftası ve yarışmanın ödül töreni 16-20 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Pınar Sanat Haftası’na katılmaya hak kazanan ve katılan 23 yarışmacı içinden Ressam Prof. Ergin İnan’ın yarışmacıların beşeri ilişkileri ve sanat haftası esnasında göstereceği performansa göre belirleyeceği başarılı 3 yarışmacıya ise Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla bir yıl süreyle burs verilecek. 

Editöre not: Yarışmaya katılacak kişilerin resimlerini en geç 28 Nisan 2014 tarihine kadar "Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK: 34775 – İstanbul" veya "Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. – Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu – İstanbul" adresine göndermeleri gerekmektedir. Yarışmanın sonuçları 03 Haziran 2014 tarihinden itibaren www.pinar.com.tr web sitesinde yayınlanacaktır.

Detaylı bilgi için www.pinar.com.tr internet adresine, 444 76 27 numaralı Pınar İletişim Merkezi’ne veya @pinarkurumsal resmi Twitter hesabına başvurabilirsiniz.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27