Pınar Çocuk Tiyatrosu Türkiye turnesinde!

Pınar Çocuk Tiyatrosu Türkiye turnesinde!

Tam 25 yıldır çocukları tiyatro ile buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye turnesine çıktı. Bu sezon Alaaddin’in Sihirli Lambası’nı sahneleyen Pınar Çocuk Tiyatrosu, mayıs ayı boyunca Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa ve Eskişehir’de perdelerini açacak.

Çocukların bedensel gelişimine olduğu kadar zihinsel gelişimine de destek olmak için çeyrek yüzyıldır Türkiye’nin her yerinde perdelerini açan ve 3 milyondan fazla çocuğa ulaşan Pınar Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunuyla turnede. Bu sezon çocukların en sevdiği masallardan Alaaddin’in Sihirli Lambası’nı minik tiyatro severlerle buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, turne kapsamında Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa ve Eskişehir’e gidecek.

Alaaddin’in Sihirli Lambası 7-8 Mayıs’ta Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi’nde, 9 Mayıs’ta Mardin Kızıltepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Tiyatro Salonu’nda, 10 Mayıs’ta Nusaybin Mitanni Kültür Merkezi’nde, 11-12-13 Mayıs’ta Şanlıurfa DSİ Konferans Salonu’nda,
27-28-29 Mayıs’ta Eskişehir Turgut Özakman Sahnesi’nde ücretsiz olarak izlenebilecek.

Binbir Gece Masalları’nın en ünlülerinden biri olan Alaaddin’in Sihirli Lambası, iyilik ve kötülüğün çatışmasını, sihirli bir araçla güç sahibi olmanın iyi ve kötü insanlarda ne gibi etkiler yarattığını anlatıyor. Eğlendirirken öğreten masalda kimsesiz bir halıcı çırağı olan Alaaddin, sevdiği prensese kavuşmak için büyülü olduğu kadar hayat dersi de veren bir macera yaşıyor. Prenses Yasemin’in aşkının peşinden giderken sihirli bir lambanın cini ile kötü kalpli vezirin eziyetlerinden halkı kurtarıyor.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27