Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocuklarla buluşmak için turneye çıkıyor

Türkiye’nin dört bir yanında 27 yılda yaklaşık üç milyon çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye’nin çeşitli illerini ziyaret ederek, çocuklara sürpriz yapacak. 27 yıldır çocuklara tiyatroyu sevdirmek için yaz döneminde turneye çıkarak, Türkiye’de gitmediği il bulunmayan Pınar Çocuk Tiyatrosu, bu yıl içerisinde 8 ile giderek çocukları sihirli bir dünyaya doğru yolculuğa çıkaracak. 1999 yılında Harran’a ilk tiyatro oyununu götüren Pınar Çocuk Tiyatrosu, 15 yıl sonra tekrardan Harranlı çocuklarla olacak.

Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla çıktığı tiyatro yolculuğunun ilk durağı Diyarbakır olacak. Diyarbakır’dan sonra Pınar Çocuk Tiyatrosu Harran, Şanlıurfa, Gaziantep, Karaman, Konya, Aksaray, Eskişehir’de çocuklarla buluştuktan sonra, turnesine İzmir’de son verecek.

 Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Süt İmparatorluğu” oyunuyla sağlıklı olmak için iyi beslenmenin ve sütün önemini komik bir şekilde anlatırken, bir yandan da bencil olmamayı öğütlüyor. Neşeli müziklerle ve danslarla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatıyor. Yaz tatiline az kaldığı günlerde, minikler renkli karakterler ve gösterişli dekorasyon ve kostüm tasarımlarıyla keyif dolu bir oyun izleyerek, eğleniyor.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27