Pınar ile Çocuklar Bu Yıl, Geleceği Tuvallerine Yansıtıyor

Türkiye'nin en geniş katılımlı ve en uzun soluklu resim yarışmasında yeni dönem başladı.

30. Pınar Resim Yarışması heyecanı başladı. Tam 30 yıldır ilköğretim öğrencilerinin resim ile yaratıcılıklarını ifade edebilmelerine olanak tanıyan Pınar Resim Yarışması'nın bu yılki konusu "Haydi Geleceğimizi Çizelim". Kazanacak 23 öğrencinin Prof. Dr. Hüsamettin Koçan önderliğindeki Sanat Haftası'na katılma fırsatı yakalayacağı yarışmaya son başvuru tarihi ise 29 Nisan.

30 yıldır çocukları sanatla buluşturan ve yetenekleri ödüllendiren Pınar Resim Yarışması'nın 2011 süreci başladı. İlköğretim öğrencilerine resim sanatını sevdirme ve yetenekli çocukların kendilerini geliştirmelerine yardımcı olma misyonuyla düzenlenen Pınar Resim Yarışması'nın bu yılki teması "Haydi Geleceğimizi Çizelim". Yarışmaya katılan çocuklar resimlerinde; dünyamız, kendi hayatları ve hayalleri, doğa, teknoloji ve uzay gibi konulardan ilham alarak geleceğimizi yorumlayacak.

Türkiye'deki bütün ilköğretim öğrencilerinin katılımına açık olan Pınar Resim Yarışması'nda jüri değerlendirmesi sonucu seçilecek toplam 23 öğrenci birer dizüstü bilgisayar ve İstanbul'daki Sanat Haftası etkinliğine katılım hakkı kazanacak. Ressam Prof. Hüsamettin Koçan ve ekibi yönetiminde düzenlenen ve Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden ilk üçe giren öğrencilerle, KKTC ve Almanya'dan birinci seçilen öğrencilerin katılacağı 6. Pınar Sanat Haftası, 20 - 24 Haziran tarihlerinde yapılacak. Sanat Haftası'nda öğrenciler, Pınar'ın hediyesi olan profesyonel resim malzemelerini kullanma şansı yakalayacak ve resim sanatına dair geniş bilgi edinebilecek. Sanat Haftası'nın atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verilecek. Sanat Haftası boyunca öğrenciler, düzenlenen gezilerle İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanışma fırsatı da bulacak.

Öğrencilerin zihinsel ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan Pınar Resim Yarışması'na en çok resim gönderen 10 okula da, birer masaüstü bilgisayar hediye edilecek.

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Ali Sözen, yarışmayla ilgili olarak "Kurulduğumuz günden bu yana, ürettiğimiz ürünler ve hizmetlerimizle tüketicilerin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda ilköğretim öğrencilerinin güzel sanatlara olan ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarına ilham kaynağı olabilmek için Pınar Resim Yarışması'nı ilk kez 1981 yılında düzenledik. Yarışmaya katılım her geçen yıl biraz daha arttı. Geçtiğimiz yıl rekor katılımcı sayısına ulaştık ve 877.660 bin eser yarışmamıza katıldı. Tam 30 yıldır minik ressamların sanatsal becerilerinin gelişimine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" diyerek, Pınar'ın kültür ve sanat faaliyetlerine verdiği önemi özetledi.

Her okul ve öğrencinin istediği sayıda resim ile katılabileceği yarışmada son başvuru tarihi 29 Nisan. Resimler Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK: 34775 İstanbul adresine gönderilebilir. Yarışmanın sonuçları 7 Haziran'da www.pinar.com.tr internet sitesinde yayınlanacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Pınar Resim Yarışması şartnamesi için tıklayınız.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27