Pınar’a Gulfood Fuarı’nda yoğun ilgi

Türkiye’nin lider ve öncü gıda markası Pınar, 8-12 Şubat tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood Fuarı’na katıldı. Körfez ve Ortadoğu ülkelerinde bu bölgelere has özel ürünleriyle bilinen ve tanınan Pınar, Gulfood Fuarı’nda yoğun ilgiyle karşılandı. 

 Pınar’ın süt ürünleri sektöründe Avrupa Birliği ülkelerine ihracat izni alan ilk marka, ayrıca Rusya Pazarı için Türkiye’den onay alan ilk 3 süt markası arasında  olduğunu belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Pınar’ın Gulfood’ta gördüğü büyük ilgiyi şöyle değerlendirdi:   

Pınar’ın Körfez ve Ortadoğu ülkeleri için sunduğu ürünlerden de bahseden Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş konuyla ilgili şunları söyledi: 

 “Pınar Labne, Kahvaltı Kreması ve Zatarlı Labne bölgedeki tüketicilerimizin damak tadı ve kullanım alışkanlıklarına uygun olarak özel geliştirdiğimiz ürünler. Özel tadı ve kıvamıyla tüketicilerimize sunduğumuz Pınar Labne; Sudi Arabistan bölgesinde 26%, Kuveyt 53%, Dubai 41% payla Ortadoğu pazarında lider durumdadır. Tüm bu çalışmaların yarattığı olumlu etkiyle Pınar, bu ülkelerde güvenilir ve kaliteli bir marka olarak benimsenmiş bulunuyor.” 

Bilgi için:

Çetin Karadeli-Onur Dalgıç  Tel: 0232 436 15 15

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27