Sesime Kulak Verin

TOBAV'ın ‘' Sesime Kulak Verin'' Projesi ile çeşitli nedenlerle eğitimde fırsat eşitliği kapsamı dışında kalmış, iyi derecede müzik yeteneği olan ancak bu alanda gelişebilmesi için sosyal, kültürel ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan 70 çocuk ve genç öğrencinin müzik alanında eğitilerek müziği meslek edinmeleri amaçlanıyor.

Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) İzmir Şubesi tarafından hazırlanıp İzmir İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV)' in ortak, Sokak Çocuklarını Koruma, Çocuklar Geleceğimizdir Derneği'nin de iştirakçi olarak desteklediği; ana sponsorluğunu İzmir Kalkınma Ajansı ve Yaşar Holding Gıda Grubu Pınar'ın yaptığı "Sesime Kulak Verin" Projesi ile 70 yetenekli çocuk ve genç öğrencinin hayatı değişecek.

‘'Sesime Kulak Verin'' Projesi ile çeşitli nedenlerle eğitimde fırsat eşitliği kapsamı dışında kalmış, iyi derecede müzik yeteneği olan ancak bu alanda gelişebilmesi için sosyal, kültürel ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan çocuk ve genç öğrenciye destek olunacağını söyleyen TOBAV İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Bilen "İzmir İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, EÇEV, Sokak Çocuklarını Koruma ve Çocuklar Geleceğimizdir Derneği destekleriyle seçilecek 70 çocuğumuzu , yetenek ve becerileri doğrultusunda özel bir müzik eğitimi programından geçirerek, Güzel Sanatlar Liseleri'ne, Konservatuarların ilk, orta ve yüksek bölümlerine, Üniversitelerin, Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümlerine ve diğer çeşitli müzik okullarının sınavlarına hazırlayarak müziği meslek edinmelerine olanak sağlayacağız." dedi.

Projenin dokuz ay süreceğini ve nitelikli insanlar yetiştirmek için öncü olacağını ifade eden İsmail Bilen sözlerine şöyle devam etti. "İş Ortaklarımızın destekleri ve TOBAV İzmir Şubesince Projeye seçilen çocuklar, tekniğine uygun çalgı çalma ve şarkı söyleme, tiyatro, opera ve balenin nasıl yapıldığını görme izleme, konserlere gitme, konserler verme ve hatta "Sesime Kulak Verin" isimli müzik albümünün oluşumunda yer alacaklardır. Projemizin belgesel haline getirilmesi için şimdiden çalışmalara başladık. Projemizin finansörü, İzmir Kalkınma Ajansı, ana sponsoru Yaşar Holding Gıda Grubu Pınar, Hizmet sponsorları, Buca Belediyesi Başkanlığı, İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü ve Swissotel Grand Efes İzmir'dir. Projemizi beraber yürüttüğümüz İzmir İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Sokak Çocuklarını Koruma ve Çocuklar Geleceğimizdir Derneği'ne ve projemize öğrenci akışını sağlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de teşekkürü bir borç biliriz."

Basın toplantısında konuşma yapan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, "Sesime Kulak Verin" projenin ana sponsoru olmanın kendisine ve Yaşar Topluluğu'na keyif ve mutluluk verdiğini belirterek "Gelecekte bu proje ile sanatla yoğurularak yetişecek çocukları şimdiden gözümde canlandırabiliyorum. Gelecek nesillerin daha bilinçli, eğitimli ve sanatla daha içi içe olabilmesi için bu tür projelerin oluşturulması ve desteklenmesi gerekiyor." dedi.

İzmir Kalkınma Ajansı Temsilcisi Murat Yılmazçoban ise; "İlk defa İzmir'de başlayan projenin tüm Türkiye' ye yayılmasını arzu ediyoruz" dedi.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27