Türkiye’nin minik ressamları ödül mutluluğu yaşadı

33. Pınar Resim Yarışması’nda dereceye giren 23 minik ressam ödüllerini Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş’ın elinden aldı

Türkiye’nin minik ressamları ödül mutluluğu yaşadı

33. Pınar Resim Yarışması’nın ödül töreni, Büyükada’da gerçekleştirildi. Atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilere katılım sertifikasının yanı sıra iPad mini hediye edildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 23 minik ressamın, Prof. Ergin İnan’ın gözetiminde yaptıkları resimler de ödül töreninde sergilendi.

Türkiye’nin öncü markası Pınar’ın, ilköğretim çocuklarının resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak amacıyla 33 yıldır düzenlediği geleneksel Pınar Resim Yarışması’nın ödül töreni, 28 Haziran’da Büyükada’da gerçekleşti.

Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde, çocukların bir hafta boyunca Prof. Ergin İnan’ın gözetiminde yaptıkları resimler de sergilendi.

Türkiye’nin yedi bölgesinin yanı sıra KKTC ile Almanya’dan gönderilen 19.538 resim arasından, jüri tarafından yapılan değerlendirmede dereceye giren 23 minik ressam, 24–28 Haziran arasında Büyükada’da 8. Pınar Sanat Haftası’nda bir araya geldi.

Aralarında ilk kez İstanbul’a gelen çocukların da bulunduğu minik ressamlar, Ressam Prof. Ergin İnan önderliğinde sanat dolu bir hafta geçirdi. Atölye çalışmalarında resim sanatının ayrıntılarını öğrenen çocuklar, toplu halde yaptıkları resimlerle de birlikte çalışmanın keyfini çıkardı. Çocuklar, atölye çalışmalarından arda kalan zamanlarda da İstanbul’un güzelliklerini keşfetme fırsatı yakaladı.

Dr. Aktaş: “Pınar çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimi için çalışıyor”

Pınar’ın kuruluşundan bu yana, topluma katkı sağlayacak projelere imza attığını ve ürünleriyle olduğu kadar sosyal sorumluluk projeleriyle de çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine destek olduğunu belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş ödül töreninde şunları söyledi:

“Geleceğimizin aynası olarak gördüğümüz çocuklarımızı çok önemsiyor, onların fikirlerini ve yaratıcılıklarını desteklemeyi geleceğe olan sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Çocuklarımız tarafından bize gönderilen her resim geniş bir hayal gücünün ürünüydü. Jürimiz aralarından seçim yapmakta epey zorlandı. Bugün dereceye giren 23 küçük ressamımızı kutlarken, gelecek yıllarda bu sayının daha da artmasını diliyorum. Pınar ailesi olarak, 40 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimleri için çalışmaya devam edeceğiz.”

En çok resim Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden

Bu yılki teması “Süt İçiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” olarak seçilen Pınar Resim Yarışması’na toplam 19.538 adet resim gönderildi. En çok katılım, 12.655 resimle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden gerçekleşti. Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Almanya’dan yarışan minik ressamların resimleri, ressam Prof. Ergin İnan liderliğinde bir ön jüri tarafından değerlendirildi. Ön eleme sonucunda 2. elemeye kalan 2.980 resim, Prof. Ergin İnan, Prof. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Gülveli Kaya, İhsan Yılmaz, Şirin Sever, Aysun Öz ve Ferhan Kaya Poroy tarafından incelendi. Eleme sonucunda 23 minik ressam dereceye girmeye hak kazandı.

Sanat Haftası’nda iki kardeş ressam

Bu yıl Sanat Haftası’nın en fazla ilgi gören katılımcıları, Diyarbakır’dan gelen Özdemir kardeşler oldu. Yarışmaya başvuran Dilara ve Aleyna Özdemir kardeşlerden, Dilara Özdemir geçen yıl Pınar Resim Yarışması’nı kazanırken, bu yıl da kardeşi Aleyna Özdemir Sanat Haftası’na katılma şansı yakaladı. Jüri elemesi sırasında ressam Prof. Ergin İnan’ın özel isteğiyle Dilara Özdemir de Sanat Haftası’na katılarak kardeşini yalnız bırakmadı.

Minik ressamlara iPad Mini hediyesi

Ressam Prof. Ergin İnan koordinatörlüğünde düzenlenen Sanat Haftası’nın sonunda atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilere katılım sertifikasının yanı sıra iPad mini hediye edildi. Sanat Haftası boyunca öğrenciler, Boğaz gezisi ile Topkapı Sarayı’nı ziyaret etti. Pınar Sanat Haftası’na katılan 23 öğrenci arasından Ressam Prof. Ergin İnan’ın belirlediği 3 öğrenciye de bir yıllık eğitim öğretim bursu verildi.

Pınar Sanat Haftası’na katılan öğrenciler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi    
Aleyna Özdemir Diyarbakır Öğretmen Mehmet Sabri Güzel İlköğretim Okulu
Elif İklil Bozbaş Gaziantep Özel Sanko Okulları
Naz Apa Gaziantep Özel Sanko Okulları
Ege Bölgesi    
Bilge Önel                                 İzmir Özel Bornova İlkokulu
Gülseren Serenay Pekdoğan Bodrum Vedat Türkmen Ortaokulu
Elif Durak İzmir İzmir Özel Tevfik Fikret İlköğretim Okulu
Marmara Bölgesi    
Metehan Özer                                 Tekirdağ Artol Sanat Evi
Güldestan Oral İstanbul Küçükçekmece Ortaokulu
Nazlı Çukurova İstanbul FMV Ayazağa Işık Okulları
İç Anadolu Bölgesi    
Rüya Çelik                                 Eskişehir Eti Maden İşletmeleri İlkokulu
Elif Naz Yılmaz Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları
Elif Arslan Ankara Ankara Bilim ve Sanat Merkezi
Akdeniz Bölgesi    
Ahmet Can Gümüş                                 Hatay Bayhan Gençay Ortaokulu
Kayra Güneş Altıntaş Antalya TED Antalya Koleji
Melek Rüzgar İpekçi Antalya Ayten Çağıran Anaokulu
Karadeniz Bölgesi    
Beyzanur Büşra Karagül    Trabzon Trabzon Bilim ve Sanat Merkezi
Serra Süzgüner Samsun Necatibey İlkokulu
Sena Kemeröz Samsun Feza İlkokulu
Doğu Anadolu Bölgesi    
Feyza Gökçay                                 Ağrı Özel Nizamiye İlköğretim Okulu
Ece Yılmaz Ağrı Özel Nizamiye İlköğretim Okulu
Hacer Özcan Malatya Şehit Albay İbrahimkaraoğlanoğlu Ortaokulu
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti    
Selen Özçelik                                 Lefkoşa Yakın Doğu İlkokulu
Almanya    
Elif Nur                                 Almanya Markwald Schule
 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27