İÇ DÜNYASININ BÜYÜK KAHRAMANLARI
Annelik duygusunun hiçbir duyguyla kıyaslanamayacağını 16 yıl aradan sonra kızı Mia’yı kucağına aldığında bir kez daha anlayan Işın Karaca, oğlu Erda ve dünya tatlısı kızı Mia’yla olan iletişimini ve iş yaşantısını Yaşam Pınarım okuyucuları ile paylaşıyor. Hayat dolu bir kadın, çocuklarını her şeyin önünde tutan şefkatli bir anne ve başarılı bir sanatçı.

Uzun bir aradan sonra tekrardan anne oldunuz. Mia’yı ilk kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?
Her kadında olduğu gibi annelik içgüdüsü benim için de çok özel bir duygu. Oğlum Erda doğduğunda 21 yaşındaydım. Mia ile 16 yaş var aralarında. Mia ilk doğduğu gün şuurumu yitirdiğimi sandım heyecandan. Doğum korkusu heyecanla karışınca deli bir adrenalin yaşıyorsun. Ağlamanın en güzelini yaşadım.

Hamilelik süreciniz nasıl geçti?
Bu süreçte kendiniz için neler yaptınız?
Açıkçası ben normal hayatıma devam ettim. Her şeyi yedim, asla kısıtlamadım kendimi. Son iki haftaya kadar konserlerime devam ettim. Babamın hastalığından dolayı son bir ayda tansiyon problemleri yaşadım ve neticesinde kızımız Mia erken doğdu. Allaha şükrediyoruz ki sadece iki gün yoğun bakımda yatmak mecburiyetinde kaldı. Ben hamileliğim boyunca toplam 8 kilo aldım. Hatta ilk 5 ay boyunca eksi 8 kiloya indim. Yani hamile kalmadan önceki kilomdaydım.

Işın Karaca nasıl bir anne? Çalışan bir anne olmanın zorlukları neler?
Her çalışan anne gibi zorluklarını yaşıyorum. Ancak sabah 9 akşam 5 işi yapmadığım için günümün büyük bir bölümünü çocuklarıma ayırıyorum. Onlar uyuduktan sonra işimle ilgileniyorum.

Çocuğunuzla nasıl zaman geçiriyorsunuz? Birlikte neler yapıyorsunuz?
Vallahi ben hayatımı hiç kısıtlamıyorum. Ben nereye Mia oraya. Arkadaşlarımla buluşunca o da benimle geliyor. Alışverişi beraber hallediyoruz. Eşimin stüdyosunda çekimlere katılıyor, bizimle olmayı çok seviyor. Bu yüzden hiç kısıtlayıp evde bırakmıyoruz.

Mia’nın hayatınıza katılmasıyla birlikte hayatınızda neler değişti?
Beni yeniden kendimle tanıştırdı. Kendi içimdeki savaşlarımı bitirdim sayesinde.

Mia nasıl bir çocuk? İletişiminiz nasıl?
Her dakika gelişen zekası ve özgüveni inanılmaz. Dakika başı bizi şaşırtıyor. Sanki önceden programlanmış gibi, bilgeli geldi hayatımıza. Mia çok sosyal bir kız, herkesle inanılmaz bir ilişkisi var.