Pınar Çocuk Tiyatrosu, sezonu "Alaaddin’in Sihirli Lambası" ile açtı

Dile benden ne dilersen!

Pınar Çocuk Tiyatrosu, sezonu "Alaaddin’in Sihirli Lambası" ile açtı


Türkiye’nin dört bir yanında çocukları tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 26. kez perdelerini, en ünlü Binbir Gece Masalları’ndan “Alaaddin’in Sihirli Lambası” ile açtı. "Dile benden ne dilersen!" diyerek hayalleri gerçeğe dönüştüren sevimli cin ve Alaaddin’in maceraları, her cumartesi ve pazar Profilo Alışveriş Merkezi'nde ücretsiz olarak miniklerle buluşuyor.

Çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Pınar Çocuk Tiyatrosu, yeni sezon için perdelerini açtı.

26 yıldır sergilediği 42 eser, geleneksel köy seyirlik oyunlarıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki 3 milyon çocuğu eğlendirerek eğitmenin mutluluğunu yaşayan Pınar Çocuk Tiyatrosu, bu sezon "Alaaddin’in Sihirli Lambası" oyununu minik izleyicileriyle buluşturuyor.

31 Mart 2014 tarihine kadar her cumartesi ve pazar günü saat 11.15’de Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek “Alaaddin’in Sihirli Lambası”nda, Alaaddin ve Prenses Yasemin’in, lambanın cininden ufak tefek yardımlar alarak kötü kalpli vezirin planlarını engellemek için verdikleri mücadele anlatılıyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, tüm çocukları tiyatronun sihirli dünyasında buluşmaya davet ediyor.

Alaaddin’in Shirli Lambası hakkında:
Binbir Gece Masalları’nın büyülü dünyasına hoş geldiniz… Yüreği iyilikle dolu Alaaddin, güzeller güzeli Prenses Yasemin, kötü kalpli vezir ve sihirli lambanın cini… Hepsi Pınar Çocuk Tiyatrosunda yeni bir maceraya yelken açıyorlar. Ülkenin kötü kalpli vezirinin aklında tek bir şey vardır; efsanelerde anlatılan sihirli lambayı bulmak ve her şeye sahip olmak. Yüreği iyilikle dolu Alaaddin’in ve Yasemin’in yapmak istediği tek bir şey vardır; lambanın cininden ufak tefek yardımlar alarak kötü kalpli vezirin planlarını engellemek.

Alaaddin’in Shirli Lambası künye:
Yazan: Sahne Gösteri Yazım Grubu
Yöneten: Hakan Yavaş
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan
Oynayanlar: Cansın Bezircilioğlu, Cenk Dinçsoy, Ekin Vatansever, Ertürk Erkek, Işık Yönt, İlter Kapıcı, Ömer Fırat Köker, S. Cem Şener.
Müzik düzenleme: Gürhan Yüksel
Dans: Nur Sonbahar
Dekor & Kostüm: Hande Tomris Kuzu
Dekor uygulama: Arslan Yılmaz, Erdoğan Saday
Sahne amiri: Münevver Tepe
Işık tasarım: Mustafa Türkoğlu
Işık & Ses uygulama: Erkan Karabulut

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27