Pınar Protein’den Bir İlk Daha: Sporun Dinamizmi ile Sokak Sanatının Coşkusu Bir Arada!

Türkiye’de süt sektörünün kurucusu ve ilklerin öncüsü Pınar Süt; geçtiğimiz yıl Türkiye’nin beğenisine sunduğu ve büyük ilgi gören ürünü Pınar Protein ile bir ilke daha imza attı. Sanatın büyüleyici dünyası ile sokak kültürünü bir araya getiren Pınar Protein, iki yeni ürününü ve özel tasarım ambalajlarını 31 Temmuz Salı akşamı Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilen lansman etkinliğinde tanıttı.

Dünya gıda ve beslenme trendlerini yakından takip eden Pınar Süt’ün yeni bir kategori oluşturarak tüketicilerin beğenisine sunduğu Pınar Protein, Kakaolu ve Vanilyalı çeşidinden sonra Yer Fıstığı & Muz ve Çilek Aromalı iki yeni ürünü daha tüketicilerinin beğenisine sundu. Lansman etkinliğinde; Pınar Süt olarak 1973’ten bu yana; gıda sektöründe liderliğini sürdürdüklerinin altını çizen ve Türkiye’deki süt üretimine yönelik açıklamalarda bulunan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Türkiye’nin süt üretiminin 2017 TÜİK verilerine göre 20,7 milyon ton seviyesinde olduğunu görüyoruz. Bu rakam 2013 yılında 18,2 milyon tondu. Global süt ve süt ürünleri pazarında ise FAO’nun verilerine göre 2017’de çiğ süt üretimi, bir yıl öncesine göre %1,4 büyüdü ve 831 milyon tona ulaştı. Süt üretiminde dünyada sekizinci sırada olan Türkiye, tüketim rakamlarına göre daha alt sıralarda yer almaktadır. Türkiye’de yıllık kişi başı içme sütü tüketim miktarı yaklaşık 33 kg iken Avrupa’da bu rakam kişi başı 60 kg civarında. Türkiye’de uzun ömürlü süt pazarı son 1 yılda %5 büyüyerek 806 bin tona, ciro olarak ise %23 büyüyerek 2.5 milyar TL’ye ulaşmıştır.” dedi.

Ülkemizde süt içme alışkanlığının artırılması gerektiğine inandıklarını belirten Yiğitbaşı; “Pınar markası olarak uzun ömürlü süt pazarında %22.5 ciro payına sahibiz. Dünyada ve Türkiye’de artan sağlıklı yaşam bilincine uygun yeni ürünler geliştirmeye önem veriyoruz. Spora ilginin artması ve beslenme alışkanlıklarının daha az yağlı ve besin değeri yüksek gıdalara doğru kaydığını gördük. Bu sebeple 2017 Nisan ayında Kakaolu ve Vanilya Aromalı Yüksek Proteinli Süt çeşitlerini; ardından yoğurt kategorisinde de standart yoğurttan 2 kat daha fazla protein içeren Sade ve Muzlu&Yulaflı Yüksek Proteinli yoğurt çeşitlerini tüketicilerle buluşturduk.

Pınar Protein süt lansmanını gerçekleştirmemiz ile birlikte Türkiye’de protein süt kategorisi oluşmuş ve Haziran ayı itibari ile  toplam uzun ömürlü süt pazarı içinde protein süt kategorisinin payı %3’e ulaşmıştır. Pınar Protein Süt ise protein süt kategorisi içinde %67 ciro payı ile liderdir.

Protein Sanatı Kampanyası’yla tüketicilerini sokak sanatının modern ve renkli dünyasıyla buluşturan Pınar Protein, standart süt ürünlerine göre %70 daha fazla protein içeriğiyle ve laktozsuz oluşuyla beğeni topluyor. 1 bardağı (250 ml), yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yaklaşık dörtte birini karşılıyor. Pınar Protein Süt Ailesi içeriğindeki; peynir altı suyu proteinleri (whey), kazein, B1, B3, B6, B2 ve B12 vitaminleri, L-karnitin ve koenzim Q10 ile beslenmeye tamamlayıcı oluyor.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27