Yale Üniversitesi Hizmet Günü Etkinliği

Yale Üniversitesi Hizmet Günü Etkinliği

21.05.2010

Robert Lisesi Yale Üniversitesi Hizmet Günü etkinliğine önderlik etti

Öğrencilerini çok yönlü bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan Özel Amerikan Robert Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın zorunlu sosyal hizmet etkinlikleri uygulaması kapsamında 2006/07 ders yılında Topluma Hizmet Projesi adı altında yeni bir program başlattı. Bu program kapsamında, dünya çapında pek çok yardım etkinliğine imza atan Yale Üniversitesi Hizmet Günleri'nin ikincisi Robert Lisesi'nin desteği ile hayat buldu.

Çocuk yuvalarında ve devlet okullarında değişik alanlarda eğitici ve yaratıcı çalışmalar, engellilere destek, çevre kuruluşlarıyla çalışmalar, huzur evlerindeki yaşlılarla ilgilenmek gibi topluma hizmet amacıyla pek çok alanda organizasyona imza atan Robert Lisesi öğrencileri, 15 Mayıs 2010 tarihinde Pınar işbirliği ile Yale Üniversitesi Hizmet Günleri'ne ev sahipliği yaptı. 25'i görme engelli olmak üzere 165 ilköğretim öğrencisi ve 56 huzurevi sakininin davetli olduğu etkinlikte, İsviçre piyano okulu Résonnance sanatkârlarının sunduğu klasik müzik konseri ile konuklar keyifli saatler yaşadı.

40 Robert Lisesi öğrencisi, 19 Yale Üniversitesi gönüllüsü, 10 Young Guru Akademi gönüllüsü ve Pınar temsilcilerinin görev aldığı güne katılan davetliler; doğal ve yemyeşil bir ortamda ve güzel havada birlikte keyifli vakit geçirmenin tadını doyasıya çıkarttı. Ayrıca YGA eğiticilerinin ve RC öğrencilerinin misafir öğrenciler için hazırladıkları yaratıcı etkinliklerle anlamlı bir beraberlik yaşandı. Robert Kolej öğrencilerinin Pınar sponsorluğunda hazırladıkları ikramın ardından tiyatro salonuna geçen davetliler; Bach, Mozart, Chopin gibi klasikleri yorumlayan Résonnance okulu müzisyenlerinin konserini dinledi.

Gönüllü Yale Üniversitesi mezunlarının Dünya genelinde yürüttükleri ve bu yıl ikincisi düzenlenen Hizmet Günleri kapsamında bir araya gelen mezunlar; yaşadıkları ve ulaşabildikleri bölgelerdeki insanların yaşamlarını, katacakları güzellikler ile değiştirebilmeyi amaçlıyor. 2009 yılında düzenlenen ilk organizasyonda, 3500'ün üzerinde Yale gönüllüsünün katkısıyla 14 ülkede 170 hizmet etkinliği düzenlenmişti.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27