Yaşar Holding Kariyer Günü

Yaşar Holding Kariyer Günü

Her yıl üniversitelerin kariyer günleri ve fuarlarında öğrenciler ile bir araya gelen Yaşar Topluluğu ve yöneticileri, bu yıl yeni bir uygulama ile öğrencilere kendi şirketlerinde ev sahipliği yaptı. Başvurular arasından seçilen 29 yeni mezun ve yüksek lisans öğrencisinin katılımı ile Yaşar Kariyer Günü düzenlendi.

Yaşar Kariyer Günü geleceğin yöneticilerine ev sahipliği yaptı

Türkiye genelinde 8 üniversitenin kariyer günlerinde her yıl 2500 öğrenciye ulaşan Yaşar Topluluğu, bu yıl yeni ve farklı bir uygulama ile öğrencilerle daha sıcak bir buluşma organize etti. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden 2010 yılı içerisinde mezun olan veya halen yüksek lisans eğitimine devam eden öğrencilerden gelen başvurular arasından seçilen 29 kişi, Yaşar Topluluğu şirketlerinde yöneticiler ile bir araya gelme fırsatı buldu.

Yaşar Topluluğu şirketleri ve insan kaynakları uygulamaları konusunda bilgilendirilen 29 öğrenci, Dyo Boya Çiğli Fabrikası ve Pınar Süt İzmir Fabrikası'nı gezme fırsatı yakaladı ve üretim mühendisleri tarafından süreçler ve ürünler hakkında bilgilendirildi. Yaşar Kariyer Günü kapsamında, yeni mezun öğrencilerin bundan sonraki iş arama süreçlerine de destek olunması amacıyla, eğitim ve danışmanlık alanında uzman EDM yetkilisi Mine Görgün tarafından Mülakat Teknikleri Eğitimi verildi. Katılımcıların büyük ilgisini çeken eğitimde, mülakatlarda dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verilirken, pozisyondan beklentiler ile adayların özelliklerinin birebir uyumlu olmasının ilerleyen aşamalarda her iki tarafın tatmini ve başarısı için kritik önem taşıdığı vurgulandı ve mülakatlarda dürüst olunması gerektiğinin altı önemle çizildi.

Yaşar Topluluğu Yöneticileri Deneyimlerini Paylaştılar

Yaşar Kariyer Günü'ne ev sahipliği yapan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yılmaz Gökoğlu, Bilgi Sistemleri Başkan Yardımcısı Sinan Gerçek, Pınar Süt Genel Müdürü Ergun Akyol, Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran ile Tarım Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Sedat Ötleş öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, deneyimlerini paylaştılar. Kendi kariyer geçmişlerinden verdikleri örneklerle tecrübelerini paylaşan yöneticiler, öğrencilere gelecekleri için önemli tavsiyelerde bulundular. Bir alanda uzmanlaşmanın yanı sıra, farklı alanlarda da bilgi sahibi olunmasının önemini vurgulayan Yaşar Topluluğu yöneticileri, başarılı bir yönetici olmak için uzmanlık kadar insan ilişkileri, iletişim ve güvenilirliğin önemli olduğunu vurgulayarak, yapılan işlerde kalitenin her zaman en ön planda tutulması gerektiğini ifade ettiler ve şansın hazırlıklı olarak fırsat yakalamak olduğunu sözlerine eklediler.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27