Pınar Çocuk Tiyatrosu
Pınar Çocuk Tiyatrosu

Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu

Pınar Çocuk Tiyatrosu çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 1987 yılında kuruldu.

Çocukların güzel sanatlara ilgisini arttırmak ve onları eğlendirerek eğitmek bizlere her zaman büyük mutluluk verdi. Kuruluşumuzdan bugüne 43 eser ve geleneksel köy seyirlik oyunları sahneleyerek, kesintisiz perde açtık. Ülkemizin her bölgesine düzenlediğimiz turnelerle yaklaşık 3 milyon çocuğumuza ücretsiz tiyatro şöleni sunduk. Ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer aldık. Biz kalbimizi çocuklara açtık ve yeni oyunlarla açmaya devam edeceğiz.

26 yıllık başarılı geçmişimizde bizlerden destek ve emeklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizle.

Binbir Gece Masalları'nın büyülü dünyasına hoş geldiniz. Yüreği iyilikle dolu Alaaddin, güzeller güzeli Prenses Yasemin, kötü kalpli vezir ve sihirli lambanın cini… Hepsi Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda yeni bir maceraya yelken açıyorlar.

Ülkenin kötü kalpli vezirinin aklında tek bir şey vardır. Efsanelerde anlatılan sihirli lambayı bulmak ve her şeye sahip olmak... Vezir, bir tesadüf eseri lambayı nasıl bulacağını öğrenir ancak bunu yapmak için kahramanımız Alaaddin'i kandırmak zorundadır. Alaaddin'in iyi niyetinden faydalanan vezir tam amacına ulaşacakken bir terslik olur ve lamba eline geçmez.

Bu arada güzel Prenses Yasemin ile tanışan Alaaddin vezirin planlarını öğrenmiştir. Kötü kalpli vezir, Yasemin ile zorla evlenmek ve prensesin babası Sultan'ı zehirleyip ülkeyi ele geçirmek istemektedir. Yüreği iyilikle dolu Alaadin'in ve Yasemin'in yapmak istediği tek bir şey vardır. Lambanın cininden ufak tefek yardımlar alarak kötü kalpli vezirin planlarını engellemek.

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

 
Copyright 2014 Yaşar Holding A.Ş.