Pınar Çocuk Tiyatrosu’ndan 23 Nisan’a Özel Gösterim

24 yıldır aralıksız devam eden ve bugüne kadar 3 milyon çocuğa ulaşan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu'nun 2010-2011 sezonunda sergilenen "Nasreddin İnadın Sonu" oyunu, 23 Nisan'a özel olarak perdelerini açıyor. Oyun, İstanbul Şehir Tiyatroları'nın organize ettiği 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında, 23-30 Nisan tarihlerinde İstanbul'da sahneleniyor.

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza atan Pınar'ın, 24 yıldır aralıksız yürüttüğü Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan'a özel gösterimleriyle çocuklarla yeniden buluşuyor.

Özer Tunca'nın yazıp yönettiği, "Nasreddin, İnadın Sonu" oyunu, 23-30 Nisan tarihleri arasında, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Fatih Reşat Nuri, Harbiye Muhsin Ertuğrul, Kadıköy Haldun Taner ve Kağıthane Sadabad sahnelerinde oynanacak. Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu'nun, İstanbul Şehir Tiyatroları'nın davetlisi olarak sahneleyeceği "Nasreddin, İnadın Sonu" oyununu çocuklar ücretsiz izleyebilecek.

Çocuklara özel tiyatro oyunlarının yanı sıra sergi, workshop, seminer, imza günü gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak şenlik kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden tahsis edilen otobüslerle salonlara ücretsiz ulaşım da sağlanacak.

Oyun, çocuklara Nasreddin Hoca'yı anlatıyor.
Çocuklara tiyatro sevgisini aşılamayı ve onların kültürel-kişisel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, 2010-2011 sezonunda sahnelediği "Nasreddin, İnadın Sonu" ile Türk halk kahramanı Nasreddin Hoca'yı genç nesillere tiyatro aracılığıyla tanıtıyor.

"Nasreddin, İnadın Sonu" oyunu, mizah ustası Nasreddin Hoca'nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazıldı. Oyunda var olanın değerinin bilinmesi, körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sonucunun ne tür kayıplara sebep olduğu, müzik eşliğindeki keyifli bir hikâyeyle anlatılıyor. Simgelerle dolu bir anlatıma sahip hikayenin yanı sıra, 16 dans ve 21 şarkı ile zenginleşen oyun, çocuklar için oldukça ilgi çekici ve keyifli öğeler taşıyor. Geleneksel köy seyirlik oyunlarıyla fiziksel ve görsel tiyatronun bir sentezi olan oyunda, klarnet, saz, bendir, davul ve ritim sazlardan oluşan bir orkestra da bulunuyor.

Oyun Künyesi
Adı : NASREDDİN, İnadın Sonu
Yazan Yöneten : Özer Tunca
Dekor - Kostüm : Şakir Demirpehlivan
Kareograf : Tarkan Ertan
Müzik : Yr. Doç. Dr. Nedim Yıldız
Klarnet : Tarçın Çelebi
Bağlama : Gürhan Yüksel
Işık - Efekt : Erkan Karabulut - Mustafa Türkoğlu
Oyuncular : Muharrem Bayrak, Ömer Fırat Köker, Işık Yönt, Burcu Arslan,
Mehmet K. Dostay, Cem Şener
Genel Sanat Yönetmeni : Şakir Demirpehlivan

 

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27