Pınar Su bu yıl da Türkiye Atletizm Federasyonu Resmi İçecek Sponsoru

Ürünleriyle tüketicilerinin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Pınar, Pınar Su ile spora olan desteğini sürdürüyor. Bu amaçla Türkiye Atletizm Federasyonu’nun bu yıl ikinci kez resmi içecek sponsorluğunu üstlenen Pınar Su, ulusal ve uluslararası organizasyonlara da destek vererek su tedarikçisi olmaya devam ediyor.

Sosyal vatandaşlık bilinciyle topluma katkı sağlayacak projeleri destekleyen Pınar, Türk halkının spora ilgisini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonuna destek veren Pınar Su, iki yıldır Türkiye Atletizm Federasyonu’nun resmi içecek sponsorluğunu üstleniyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Atletizm Şampiyonalarına destek olan Pınar Su, atletizm sporuna farkındalık yaratmayı hedefliyor. Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, “Yaşam Pınarım markamızla sağlıklı nesiller yetiştirmek için spora yatırım yapıyoruz. Basketbol, voleybol, su topu ve atletizm sporlarında sponsorluklarımız 2013 yılında da devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de düzenlenen Avrupa’nın en önemli basketbol organizasyonlarından Euroleague finalleri gibi organizasyonlara destek verdik. İki yıldır da Türkiye Atletizm Federasyonu ile içecek sponsoru olarak işbirliği içindeyiz” dedi.

Son yıllarda atletizm sporuna ilginin artığının altını çizen Karamehmetoğlu, “Atletlerimizin olimpiyatlarda ve uluslararası şampiyonalarda elde ettiği başarı, atletizm sporuna olan ilgiyi de arttırdı. Bu sebeple atletizm sporuna destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Atletizm federasyonu ile işbirliğimiz boyunca ulusal ve uluslararası yarışmalarda sporcular 21 bin 650 litre su içti, bu şişelerin yarım litrelik olduğunu varsayarsak 43 bin 300 şişe su içildiğini söyleyebiliriz. Şişeleri yan yana dizdiğimizde de Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda pisti 12 kez dolaşıyor” diye bilgi verdi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de, "Bir kulüp ya da sporcu, başarılı olabilir, bir noktaya gelebilir. Ancak güçlü rakipler ile mücadele etmek, onların seviyesine gelebilmesi için sponsor desteği şart. Sporcunun en önemli ihtiyaç maddesini karşılayan, aynı zamanda Türk atletizmin başarısına katkıda bulunan sponsorlarımızdan Pınar Su'ya, verdiği destekten ötürü teşekkür ediyorum. Spora ve sporcuya verdikleri desteği de sürdürmelerini temenni ediyorum." dedi.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27