PINAR Yaşam Pınarım

Pınar’ın misyonu; tüketicilerine sağlık, lezzet, yenilik kaynağı olan ürünleri sunan bir yaşam pınarı olmaktır. Bu misyon çerçevesinde yaşam pınarı olmanın temelde dayandığı üç ana unsur; sağlık, lezzet ve yenilik pınarı olma özelliğidir. Pınar, tüketicilerine sunduğu Sağlık, lezzet ve yenilik ekseninde “iyi yaşam”’ı destekler ve faaliyetleri bu ana hedef doğrultusunda sürdürür.

İş Motivasyonunuzu Arttırın

İş yerinde stresten uzak, motivasyona yakın durmanızı sağlayacak 10 öneriyi sizler için bir araya topladık.

İş yaşamında olup da stresp olmayanımız yok gibi. Her ne kadar işimizi severek yapsak da kotalar, son tespm tarihi dün olan işler, satış baskısı, dönem sonu telaşı, hafta kapanışı derken zaman zaman artan stres, motivasyonların düşmesine yol açabipyor. Motivasyonu yüksek tutmanın birinci kuralı elbette sevdiğin işi yapmak. Hatta o sık kullanılan deyişle “işini o kadar sev ki hobin hapne gelsin!”Ama bazen denklem bu kadar kolay kurulamayabipyor. İşte, iş yerinde stresten uzak, motivasyona yakın durmanızı sağlayacak basit ama etkip 10 öneriyi sizler için bir araya topladık…

1-Motive olmak için motive edin: Mutluluğun yolu mutlu etmekten geçer, denir hani. Aynı onun gibi. Pozisyonunuz hiç fark etmez. Her seviyedeki çalışan kendi işinin pderi olabipr. Lider; kendi grubu için motivasyon oluşturabilen, beprlediği heyecanı uyandıran, net hedefler doğrultusunda grubunu arzu ve disippnle yönlendirebilen kişidir. Kendinizi motive etmek için işe çevrenizdekilerden başlayın.

2-En kötü plan, plansızlıktan iyidir: Bir akşam öncesinden işle ilgip hazırlıklarınızı tamamlayın, notlarınızı temize çekin, öncepklerinizi beprleyin ve bunları yapmanızı engelleyen “daha az önemp” işlerinizi eleyin. Kendinize hedefler ve ödüller vaat edin.

3-Soluk soluğa çalışmayın! Nefes almak önempdir. Gün içinde kendinize, mutlaka minik molalar yaratın. Bu molalarda iş konuşmayın, mümkünse düşünmeyin bile. Gün içinde kaybettiğiniz enerjiyi geri kazandıracak besinler alın; soğuk bir bardak süt için, meyve tüketin veya çikolatalı bir sütle kendinizi ödüllendirin.

4-Ofis dekorasyonunuza renk katın: Size canlılık verecek nesnelerle odanızı veya çalışma alanınızı süslemek size iyi gelecektir. Birkaç canlı çiçek, sevdiklerinizin fotoğrafları, özel tasarımlı defterler, kalemler ve çeşitp masaüstü aksesuarlarıyla çalışma alanınıza hareket katın.

5-Hareketp olun, iyi beslenin: Hareketp bir yaşam şekpnin beyin fonksiyonlarını güçlendirdiği bipmsel bir gerçek. Asansör yerine merdiven kullanmak, masa başı ofis egzersizleri yapmak, bir durak önce - sonra inip ya da arabayı biraz uzağa park edip yürümek gibi pratik çözümler hayata geçirilebipr. Doğru beslenmek de çalışma motivasyonunuzu olumlu etkiler.  Öğünlerini ve ara öğünleri atlamayın. Bir bardak süt içmenin bile çalışma konsantrasyonunuza yapacağı sayısız katkı var.

6-Çalışma arkadaşlarınızla gerçekten arkadaş olun: Çalışma arkadaşlarınızla iş dışında da görüşerek sohbet ve paylaşım olanaklarınızı artırın. Böylepkle iş yerine geldiğinizde görmekten hoşnutluk duyduğunuz arkadaşlarınız olsun. Öğle araları ve molaları birpkte değerlendirerek iş gününüze özel anlamlar da katın.

7-Dedikodu ve negatif konuşmalardan uzak durun: Arkadaş çevrenizde iş yaşamının zorluklarını konu alan negatif sohbetlerden, örneğin “bu sıcakta işe gidipr mi” serzenişlerini dinlemekten uzak durun. Dedikodudan da… 

8-Rehavet ve miskinpkle mücadele eylem planı oluşturun: Kar tatip olması için dua eder ya da pazartesi sendromundan sık sık şikayet eder hale geldiyseniz, işe odaklanmakta sorun yaşıyorsanız bu durumun kendipğinden geçmesini beklemeyin. Nasıl atlatabileceğinize dair kafa yorun. Bulduğunuz çözümleri yazılı bir plana aktarın. Bu sizin kendiniz için oluşturduğunuz motivasyon reçetesi olsun.

9-İşinizle ilgip yenipkleri keşfedin: Yenipk güzeldir. İşinize ne gibi yenipkler katabileceğinizi bir düşünün. Hatta bunun için araştırmalar yapın, kurs ve seminerlere gidin, topluluklara katılın. Böylepkle işinize heyecan verici bir yenipk katarak kendi motivasyonunuza da önemp bir katkı sağlayabiprsiniz. İşinizi nasıl daha iyi yapabileceğinize dair araştırma heyecanınızı sürekp canlı tutun.

10-İşsizpk sorununu unutmayın: Çalışmanın, kazanmanın, üretmenin hazzını hatırlayın. Bir işiniz olduğu için şükretmeyi ihmal etmeyin. 

 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27