Çevremize İyi Bakıyoruz

“Her sanayici ve aydın, sadece ekonomik kalkınmaya değil, insan ve insanın çevresine de eğilmelidir.”

Selçuk Yaşar
Onursal Başkan

İklim değişikliği, nüfus artışı, ve kaynakların hızla azalması çevresel riskleri de beraberinde getirmektedir. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız kapsamında belirlediğimiz “su yönetimi”, “enerji ve iklim değişikliği” ve “atık yönetimi” Topluluğumuzun öncelikli alanlarıdır.

Topluluğumuz 10 şirketi için kurumsal bazda yaptığı karbon ayak izi hesaplamaları sonucunda, 2020 yılına kadar birim ton üretim başına %15 azaltım hedefini açıklamıştır. 2015 yılı itibari ile sera gazı envanter yönetim sistemimiz tamamlanmış ve uygulamaya alınmıştır.

Şirketimizin faaliyet gösterdiği farklı sektörlerden ve su havzalarından seçilen 4 tesisimizde su/atık su yönetimi değerlendirmesi ve su verimliliği iyileştirme olanakları projelerimiz hayata geçirilmiştir.

Verimli kaynak kullanımında etkin çözümlerin başında başarılı bir atık yönetimi ve geri dönüşüm gelmektedir. Ürünlerimizin tüm yaşam döngüsünde en az atık üretecek ve çevreye en az zararı verecek ambalaj malzemelerini kullanan Topluluğumuz şirketleri, endüstriyel atıkların geri dönüşümü konusunda inovatif çalışmalarını sürdürmekte ve uygulamalarını sürekli güncellemektedir.

 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27