Pınar Çocuk Tiyatrosu

Çocuklara tiyatro sevgisini aşılamayı ve onların zihinsel ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, ‘Hürriyet Hakkımızdır' treninde sahneleyeceği "Nasreddin, İnadın Sonu" oyunu ile 10 mayıs - 10 haziran 2011 tarihleri arasında çocuklara unutulmaz bir tiyatro keyfi yaşatacak.
24 yıldır aralıksız düzenlenen Pınar Çocuk Tiyatrosu'nun sahnelediği "Nasreddin, İnadın Sonu", kapağının açılmasıyla sahneye dönüşen özel tiyatro vagonunda oynanacak. sahnelenecek oyunları tüm çocuklar ücretsiz izleyebilecek.

Nasreddin Hoca'dan çocuklara, altın değerinde öğütler...

Özer Tunca'nın yazıp yönettiği "Nasreddin, İnadın Sonu", Türk halk kahramanı Nasreddin Hoca'yı genç nesillere tiyatro aracılığıyla tanıtıyor. Mizah ustası Nasreddin Hoca'nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazılan oyunda; var olanın değerinin bilinmesi ve körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sebep olduğu kayıplar, müzik eşliğindeki keyifli bir hikâyeyle anlatılıyor. Simgelerle dolu bir anlatıma sahip hikâyenin yanı sıra, 16 dans ve 21 şarkı ile zenginleşen oyun, çocuklar için oldukça ilgi çekici ve keyifli öğeler taşıyor.

Oyun Künyesi
Adı : NASREDDİN, İnadın Sonu
Yazan Yöneten : Özer Tunca
Dekor - Kostüm : Şakir Demirpehlivan
Kareograf : Tarkan Ertan
Müzik : Yr. Doç. Dr. Nedim Yıldız 

Oyuncular : Muharrem Bayrak, Ömer Fırat Köker, Nurşah Aykut , Burcu Arslan, Baran Akbulut, Mehmet K. Dostay, Cem Şener
Genel Sanat Yönetmeni : Şakir Demirpehlivan

 

Diğer Başlıklar :

   
   
  Bu içeriği paylaşın;
   
   
   

  Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

  Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
   
  Site by LuckyEye
   

  PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

  444 76 27