Pınar Çocuk Resim Yarışması

Pinar Resim YarismasiUluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, ilköğretim çağındaki çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarını yetiştirmek amacıyla 40 yıldır düzenleniyor. Bugüne kadar 4 milyondan fazla çocuğun resimleriyle katılım sağladığı yarışma, birbirinden yetenekli küçük ressamların sanatsal becerilerini geliştirmeye devam ediyor. Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen ve 40. yaşında “Doğayı Seviyorum, Çevreye İyi Bakıyorum” temasıyla düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi, Özel Eğitim ve Uygulama Okulları, Almanya, KKTC ve Azerbaycan’dan gelecek başvuruları www.pinar.com.tr üzerinden kabul ediyor.

Her yıl Ressam Prof. Dr. Mümtaz Sağlam öncülüğünde, Prof. Dr. Hayri Esmer, Prof. Dr. Hüsnü Dokak ve Doç. Dr. Devabil Kara’dan oluşan jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 10 minik ressam, tablet ve profesyonel resim malzemeleriyle ödüllendirilirken 3 öğrenci de 1 yıllık eğitim bursunun sahibi oluyor.

2020 yılında seçilen 30 resim ve jüri tarafından sergilenmeye değer görülen 73 resim ile birlikte toplam 103 eser, www.pinar.com.tr web sitesi üzerinden erişime açılan “Sanal Sergi” ile ziyaretçilerle buluştu. Aynı zamanda ‘’Her Şey Çocuklarımız İçin’’ Youtube kanalında serginin videosu yayınlanmaya devam ediyor.

 

 
&

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27